Qokollata me Kokos per Dhurate

Përbërësit:
300 gr biskota te bluara
200 gr kokos
350 gr sheqer
150 margarin
½ gote uje

Glazura:
100 gr qokollate per zierje
1 luge vaj
1 luge sheqer
½ filgjan I vogel qumesht

Përgatitja:
Vihet te  vloj uji  me sheqer dhe margarine .Pasi te shkrihet sheqeri dhe margarina  largohet nga zjarri dhe pasi te ftohet i qitet kokosi i perzier me biskotat e bluara dhe perzieht mire.Kjo mase shtrieht ne nje kallep te vogel katrore  dhe shtrihet mire me dore .Pasi te jete ftohur mire e presim ne katrorke me te gjata. Ne nderkohe zihet glazura  me shkrirjen e qokollates  dhe lihet te ftoeht pak ,jo krejtesisht.Pastaj cdo katrorke kalohet neper kete glazure  dhe lihen te ftohen.Forma dhe madhesia behet siaps deshires por mund te jen te ngjashem me font qe te duken taman si Bounty qoko te blera.

Torte Nutella

Përbërësit:
6 veze
6 luge sheqer
6 luge miell
1 pluhur paste
1 sheqer vanile
4 luge nutella krem

Përbërësit për kremin  dhe për glazurën:
500 ml ajke e embel
7 luge nutella
Arra te bluara
100 gr qokollate per gatim e shkrire

Shërbeti:
2 dcl uje
5 luge sheqer

Përgatitja:
Tunden veqmas te verdhat dhe te bardhat e vezeve.Te verdhat tunden me gjysmen e sheqerit dhe sheqer vanilen.Te bardhat tunden veqmas e pasi te behet shkume e forte i shtohet gjysma tjeter e sheqerit.

Ne masen me te verdhat pasi tunden me sheqer shtohen  ngadale nutella e pastaj  mielli i perzier me pluhur paste dhe gjysma e mases me  shkumen e te bardhave .Pasi e perziejm   mire e qesim edhe pjesen tjeter te shkumes dhe e perziejm me luge qe te mos ulet masa dhe pasi perzihet mire qitet ne kallep te lyer me yndyre dhe te mbuluar me leter per pjekje.

Pasi piqet  ne temperature 180 per 30 minuta e leme te ftohet.Pastaj e ndajme ne tri shtresa dhe secilen shtres e lagim me sherebtin e pergaditur me uje dhe sheqer ku uji  zihet me sheqer dhe ftohet dhe ashtu i ftohet lagen  shtresat e ndara te pandispanjes.

Kremi behet me perzierjen e ajkes me nutella  dhe seccilen shtrese e lagim me sherbet dhe e lyejme me krem  dhe nga jasht e lyejm me kremin e mbetur.Per dekorim mund te perdorim arra te bluara.

Patate me Mish te Bluar dhe Salce Bashamel

Përbërësit:
7-8 patate mesatare
400 gr mish i bluar
2 qepë
300 gr këpurdha
4 lugë vaj
krip,biber,vegetë
Përbërësit për salcën beshamel:
2 gota qumësht
1 lugë margarin
2 lugë miell
krip,biber i zi,vegetë
Nevoitet edhe pak kaqkavall

Përgatitja:
Fillimish fërgojmë qepët e grira imët,pas pak shtojmë mishin e bluar dhe erëzat.
Në fund shtojmë këpurdhat dhe fërgojmë edhe pak.
Patatet i pastrojmë,i qërojmë dhe i grijmë në feta të holla.
I renditim në tepsi dhe përmbi ia qesim mishin e bluar me qepë.Ia shtojmë një gotë ujë.Tepsinë e mbulojmë me foli alumini dhe e pjekim në furre 40 minuta në temperaturë 200 *C.
Deri sa të pjeken patatet përgatisim salcën beshamel.
Shkrijmë margarinën pastaj i shtojmë miellin.fergojmë duke e përzier pandërprerë deri sa të marrë ngjyrë.
Pastaj i shtojmë qumështin dhe e përziejmë mirë që mos të mbetet kokrra.
Kur të trashet i shtojmë erëzat dhe e largojmë nga zjarri.
Nxjerrim tepsinë nga furra dhe përmbi ia qesim salcën beshamel.Sërish e mbulojmë me foli dhe e pjekim edhe 15 minuta.
Pas kësaj kohe i qesim kaqkavallin e shkrirë dhe e pjekim edhe rreth 10 minuta pa foli alumini.

Torte Supreme

Përbërësit:
4 veze
4 luge sheqer
5 luge miell
2 luge uje
1 luge kakao
1 pluhur per paste
50 ml vaj
250 ml kafe ose qumsht qokollate

Kremi i verdhë:
4 te kuq te vezes
1 luge sheqer
300 ml qumesht
5 luge miell
100 gr margarine
3 luge sheqer pluhur
2 sheqer vanile

Kremi i bardhë:
4 te bardha te vezes
7 luge sheqer
4 luge uje

Glazura:
100 gr qokollate
3 luge vaj

Pergatitja:
Perzihen te verdhat e vezes me sheqer  derisa te zbardhet masa e pastaj ia shton  ujin,vajin, miellin e perzier me pluhur per paste,kakaon, dhe perzihet mire  dhe kete nase e pjek ne tepsi 30×20 derisa te piqet.

Perzihen te verdhat e vezes me sheqer, pak qumeshte kurse pjesa tjeter e qumshtit e qesim te vloj,pastaj vezeve ua shtojme miellin  dhe sheqer vanilen.Kete mase e perziejme mire dhe kur te vloj qumshti e  perziejme derisa te trashet.Kur te trashet mire e largojme  nga zjarri derisa te ftohet pergjysem dhe kesaj mase ia shtojme margarine e tundur em sheqer pluhur dhe e perziejm mire.

Pasi te piqet peta e ndajme ne mes dhe i formojme dy peta. Peten e pare e shtrijme dhe e lagim me neskafe te pergaditur ose qumesht qokllate dhe e lyejme me kremin e verdhe.

Pastaj kremin  e verdhe  e pastaj prap peta e dyte e lagur me qumesht qokollate ose neskafe,dhe pastaj kremin e bardhe qe pergaditet duke perzier vetem te bardhat e vezes ne shkume te forte dhe pastaj shkumes ia shtojme sherbetin e zier me ujin dhe sheqerin te zier  per dy minuta dhe ashtu vale ia qet shkumes  dhe kete mase ia qet tortes persiper.Pasi te ftohet pak ia qet  glazuren me qokollate te shkrire.

Kofshe Pule me Bizele

Përbërësit:
Një grumbull i madh kofshë pule (rreth 1.3 kg)
Qepë 250g
8 thelba të hudhrës
2 degë majdanoz
5 lugë vaj
Kripë dhe piper
2 lugë gjelle me erëza
Domate të konservuar (425 ml)
300g bizele

Përgatitja:
Sëpari lani mirë dhe pastër kofshët e pulës dhe të ndani ato në 8 pjesë. Lani tërësisht dhe qëroni qepët dhe hudhërat, preni dhe shtypni. Lahen degët e majdanozit, i lërni të thahen, dhe në fund coptoni të gjitha.

Së dyti ngrohni mirë vajin në një tigan. Kofshët e pules mbani me rrotullim të vazhdueshëm në mënyrë që të skuqen mirë të gjitha pjesët, dhe hedhni kripë e piper. Në fund të gjitha hedhni në një tigan. Qepët dhe hudhrat hedhni në një tigan dhe fërgoni për 3-5 minuta.

Së treti erëzat i përzieni me qepë të zeza dhe të bardha. Pastaj atyre ju shtoni domate dhe supë. Përzieni kofshët e pulës, majdanozin e copëtuar dhe bizelet. Nëse e dëshironi, ju mund të shtoni karrota dhe patate. Kofshët e pulës i gatuani në një tigan të mbuluar për rreth 45 minuta. Edhe një herë, shtoni kripë, piper dhe pluhurin e mbetur të erëzave. Të gjitha shërbeni në një pjatë të madhe, përderisa kofshët e pulës janë ende të ngrohtë.

Role me Arra dhe Krem Kafe

Përbërësit për pandispanjen:
100gr miell
100gr arra te qeruara dhe te reduktuara ne miell me ndihmen e mikserit
100gr sheqer te bardhe
4 veze
1 luge te vogel plot pluhur pjekes
pak vanilje
30gr vaj ulliri ose gjalp te shkrire ne mikrovale
pak rum per sperkatje (eleminojeni nese ja servirni femijeve)

Për kremin me kafe:
250ml krem pana per embelsira te sheqerosur
1 luge te vogel kafe e tretshme ne uje
disa arra te qeruara ne copat e vogla

Për ta mbuluar:
sheqer pluhur

Përgatitja:
Pregatisim pandispanjen duke ndare si fillim te bardhat nga te verdhat e vezeve ne dy ene te veçanta. Me ndihmen e nje mikseri elektrik, rrahim te verdhat e vezeve me sheqerin derisa te perftojme nje perberje kremoze dhe me ngjyre te hapur. Shtojme arrat e reduktuara ne pluhur, miellin e situr, pluhurin pjekes, vaniljen dhe vajin e ullirit duke i perziere shume mire.

Ne enen tjeter rrahim te bardhat e vezeve me pak kripe derisa te perftojme nje mase qe nuk bie nga ena. Ja shtojme kete perberjes me te verdhe veze duke e perziere me kujdes nga poshte lart. Ne kete menyre kemi perftuar brumin e pandispanjes se rolèse. E hedhim brumin ne nje tave me permasa rreth 20×30 te shtruar me leter furre, e nivelojme mire dhe e pjekim ne furre te parangrohur ne 200°C per 5-7 minuta, apo derisa pandispanja te marre ngjyre te arte ne siperfaqe.

Lyejme me sheqer pluhur nje pecete te paster te lagur me uje e te shtrydhur shume fort dhe vendosim mbi te pandispanjen duke i dhene formen e rolèse (e rrotullojme gjithmone nga ana me e shkurter). E leme te ftohet nderkohe qe pregatisim kremin.

Shkrijme ne pak uje te vaket kafen e tretshme. Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik panen per embelsira dhe shtojme dalengadale kafen duke vazhduar rrahjen.

Bejme pregatitjen perfundimtare te rolèse: marrim pandispanjen, e çrrotullojme dhe e lagim me pak rum, ose pak arome rumi te tretur ne uje. Per ata qe nuk e preferojne kete arome, mund ta lagin pandispanjen me pak kafe te tretur ne uje/qumesht duke i shtuar ose jo sheqer (sipas deshires). E lyejme me kremin e pregatitur duke e niveluar mire ne te gjithe siperfaqen, shtojme disa arra ne copeza te vogla dhe e rrotullojme serisht me shume kujdes duke e vendosur ne pjatancen ku do ta sherbejme.E sperkasim me pak sheqer pluhur, dhe ne momentin qe do ta sherbejme e presim bukur ne feta.

Pite me Molle

Përbërësit:
500 gr pete per pite
1 kg molle
150 gr arra
1 luge cimet
100 gr sheqer dietal(I kaft)
Pak vaj

Për sherbetin:
500 ml uje
500 gr sheqer
1 sheqer vanile

Përgatitja:
Se pari zihet sherbeti dhe lihet te ftohet. Mollet qerohen dhe grihen ne rende dhe perzihen me 50 gr arra te coptuara dhe 1 luge cimet. Kurse  arrat tjera bluhen dhe bashkohen me mollet. Mirren nga 3 pete dhe lagen me nga pak vaj dhe vendosen njera mbi tjetren. Masa perzihet dhe peteve te lyera me yndyre ia qet peteve ne skaje dhe behet ne forme roleje dhe renditen ne tepsi dhe piqen ne tepsi derisa te marrin ngjyre te arte. Pasi te piqet pitja e hjekim nga zjarri dhe ia qesim sherbetin e ftohte e pitja e nxehte.

Pilaf me Mish te Bluar

Përbërësit:
300 gr mish i bluar
1 koke qepe
50 gr margarine
Nje luge fant per oriz ose spec ate mbushur
Melmesa sipas shijes
200 gr oriz
650 ml uje
250 gr bizele
3 luge margarine
Melmesa

Përgatitja:
Grihet qepa imet dhe kaverdiset ne margarine derisa te zbutet dhe qitet mishi.Duke e perzier i shtohet pluhuri i fantit dhe melmesa (kripe, biber, vegete).

Orizi  kaverdiset me  3 luge margarine dhe pastaj i shtohet uji dhe zihet ne temp te ulet. Pastaj i shtohen bizelet dhe melmesat sipas shijes (kripa e vegeta), dhe pasi te jene zier krejtesisht i leme te qendrojne edhe per 5 minuta te mbuluara sepse orizi behet me i ngjeshur dhe i servojme se pari orizin pastaj mishin e kaverdisur dhe mbi te rendojme pak djath te forte ose kackavall.

Torte me Qokollate

Përbërësit:
4 veze
100 gr sheqer
200 gr margarine
100 gr cokollate per zierje
4 luge miell
1 pluhur per paste(bakin)

Përbërësit për kremin:
500 ml ajke embel (hopla)
200 gr cokollate per zierje
1 luge sheqer

Përgatitja:
Perzihen te verdhat e vezeve me sheqer derisa te zbardhet masa. Pastaj shtohet margarine e zbutur e perzier me qokollaten dhe se bashku te zbutura i bashkohen mases me te verdha kurse te bardhat jane tundur ne shkume te forte dhe pasi eshte shtuar edhe mielli i perzier me pluhur per pjekje i shtohet  shkuma nga te bardhat dhe krejt kjo perzihet mire dhe qitet ne kallep  te lyer me yndyre dhe e mbuluar me leter per pjekje .

Kremin e zijeme ne temp. te ulet derisa te shkrihet qokollata dhe trashet pak masa dhe torten e pjekur, te ngrohte e lyejme persiper me kremin e ngrohte pasi qe neper torte i kemi bere disa vrima me rremojce qe ta thith me mire qokollaten e shkrire. Kjo ftohet se pari ne temp. dhome e pastaj futet ne frigorifer. Siper dekorohet sipas deshires me shllag ose ndonje peme te kompotit.

Torta me Ngjyra

Përbërësit për koren:
9 vezë
12 lugë sheqer
250 ml vaj
4 lugë miell
1 Pluhur pjekje

Filli 1:
1 qese me puding vanilje
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Filli 2:
1 qese puding mjedrash ose luleshtrydhe
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Filli 3:
1 qese puding çokollate
400 ml qumësht
5 lugë sheqer
2 lugë miell misri

Përbërësit tjerë:
600 ml krem
250 gr margarinë
3 pak me krem

Përgatitja:
Nga kjo përzierje keni për të bërë 4 kore. Ndani të bardhët e vezës. Përzieni të kuqët e vezës mirë me mikser, derisa të fortësohen. Gjatë përzierjes së vezëve hedhni sheqerin. Së fundi, shtoni miell të përzier me pluhur për pjekje dhe vaj. Megjithatë, bëni një përzierje me mikser derisa përbërësit të jenë përzier mirë. Pastaj ngadalë shtoni të bardhët e vezëve dhe përzieni ngadalë deri në homogjenizimin e masës.
Koren e pjekim në tepsi për pjekje në formë rrethore për rreth 10 minuta në 200(C) derisa të merr ngjyrë kafe.
Përveq kores së pjekur. Gatuani të gjitha koret tjera veç e veç. Çdo mbushjes së gatuar duhet për t'iu shtuar 400 ml qumësht, sheqer dhe krem karamel, 2 lugë misri, dhe të rrahet mirë. Puding le të jetë i freskët. Gjalpën e ndajmë në 3 pjesë të barabarta. Pudingun dhe gjalpën e përziejmë derisa të shkumojë. Kremin me shkumë e ndajmë në 3 pjesë. Çdo pjesë krem të shkumëzuar ia shtojmë një fillit. Kremin dhe krem karamelin, e përziejmë me mikser derisa çdo gjë të jetë e përzier.
Kur të gjitha mbushjet përzien mirë, ju mund të filloni për të mbushur çdo shtresë së tortës. Vendos një kore, mbushjen me çokollatë, kore, mbushjen me mjedra, kore, mbushjen me vanilje. Vendos tortën në frigorifer. Në fund vendosni kremin që ka tepruar për dekorim të tortës.